VideoFotoRetroshow Retro FOTO Show
unknown-27

Arnošt Pátek! Stal se z něho tramp!

Arnošt Pátek, vlastním jménem Arnošt Piaczek (někdy též uváděno v počeštělé variantě Piaček), (* 5. března 1955 v Praze – asi 9. dubna 2009 v Praze) byl český zpěvákkytarista a skladatel písní.

Hudbě se věnoval od svých šestnácti let. Byl kytaristou ve skupinách Modi a Apollo Petra Spáleného. Po Karlu Šípovivedl v sedmdesátých letech skupinu Faraon. Jako sólový zpěvák vystupoval v letech 1985 až 1989 se skupinou Kroky producenta Františka Janečka a se skupinou Petra Hanniga. Po roce 1990 se věnoval podnikání v oblasti hostinské činnosti.

Podle hudebního producenta Petra Hanniga měl Pátek absolutní sluch a dokázal zahrát na většinu hudebních nástrojů.

Mezi Pátkovy hity z 80. let patří písně JulieSny o tygří ladyPoslední prázdninyZvonky v hlavěBoxer nebo Dívka. Kompilace jeho písní znovu vyšly v roce 2007 na kompaktních discích pod názvem Poslední prázdniny a Sny o tygří lady.

Počátkem 90. let minulého století podnikal v oblasti gastronomie a pohostinství, ale pokračoval v hudební produkci(např. společně s Jiřím Helekalem nahráli album trampských písní).

Na začátku tisíciletí onemocněl nejprve cukrovkou, o několik let později mu lékaři diagnostikovali zhoubný nádor v obličeji, v rámci léčby mu musela být odstraněna část obličeje. V dubnu 2009 poté, co několik dnů nebral telefon, byl nalezen ve svém bytě mrtev.

TOPlist