VideoFotoRetroshow Retro FOTO Show
e1612447

Zmijovka a její historie!

I přes nejrůznější barevné inovace zůstává zmijovka už po několik generací stále stejná, hřejivá a na první pohled nezaměnitelná. Udělá z vás trochu prostoduchého vesničana se zvláštním šarmem. Hadovka změní váš pohled na módní styl, ale s rizikem, že vás okolí bude mít za blázna.
Na druhé straně máte jistotu, že v téhle čepici zaujmete každého, kdo vás potká.
Svoje kořeny má ještě v dobách Rakouska-Uherska a nikdy zcela nevyšla z módy. Nosili ji naši dědové i jejich dědové. Řezníci na zabijačkách se bez ní prostě neobešli. Zmijovky se objevily v několika slavných českých filmech, například ve Skřiváncích na niti, Homolka a tobolka, Vesničko má středisková nebo Sněženky a machři. Tam ji nosil Michal Suchánek coby zakřiknutý Kája Mácha.
„Je to klasický, po generace vyzkoušený a osvědčený vzor. Kupující dopředu zná kvalitu zpracování i materiál,“ chválí přednosti čepice Renata Čížková z internetového obchodu s klobouky a čepicemi World Outbreak. Hadovky se stále vyrábějí v Česku. A nenajdete je jen na jatkách. Zmijovku nosil například i Vladimír Špidla, když byl ve funkci eurokomisaře. A na stránkách deníků se pak řešilo, proč tak dobře placený politik nosí tak šílenou čepici.

Zdroj: instinkt.tyden.cz

Komentáře

  1. […] model vzal? Teorií je hned několik. Jedna mluví o tom, že pochází už z dob Rakouska-Uherska (podrobnosti čtěte tady). Další je mnohem mladší. Podle ní odkazuje na klikatou čáru, kterou hojně využívala […]

TOPlist